צרו קשר לקבלת הצעה מיוחדת להנגשת אתרי תדמית וסחר

השירותים שלנו

UA היא אחת החברות הוותיקות בארץ בתחום הנגשת האתרים. אנו לא מוכרים רכיב נגישות, אלא שירות הנגשת אתר מ-א' ועד ת', שרכיב הנגישות המקורי שפיתחנו, Andi UA, הוא רק חלק ממנו.
Andi UA תוכנן לעמוד בתקן הישראלי 5568 והתקן העולמי WCAG 2. הרכיב מבוסס על שנים רבות של היכרות עם עולם הנגישות וניסיון מעשי הכולל הנגשה של מעל 1,000 אתרי אינטרנט ויותר.
בתור חברה שחיה ומלווה את עולם הנגישות בישראל מראשיתו, התאמנו ללקוחותינו חבילת הנגשה אופטימלית ברמת המוצר/שירות והמחיר גם יחד. לקוחותינו יודעים בדיוק מה הם מקבלים ולמה. איננו מציעים פיצ'רים נוצצים וחסרי כל תועלת מלבד חדירה עמוקה יותר לכיס הלקוח. מצד שני, אנו רותמים את הטכנולוגיה המתקדמת ביותר למיקסום וייצוב רמת הנגישות באתרי לקוחותינו.
הליך ההנגשה מחייב את הלקוח לפעולה אחת בלבד: הטמעת שורת קוד וזהו (בדומה להטמעת GOOGLE ANALYTICS)! מכאן ואילך, אנו מתקינים את הרכיב ועוברים על תכני האתר עם טכנולוגיות מסייעות כגון תוכנות קוראות מסך, מקלדות מיוחדות, מתגי סוויץ' ועוד, על-מנת לוודא שכל התכנים הנדרשים להנגשה אכן הונגשו כנדרש. Andi UA אינו מתערב בקוד המקור של האתר ופועל כשכבה מעל האתר.
רכיב הנגישות שלנו כולל הצהרת נגישות מפורטת, המתייחסת לנגישות האתר עצמו, ואנו נותנים הנחיות לגבי הצהרת הנגישות הכללית שיש לפרסם באתר, המתייחסת גם להיבטי הנגישות הפיסית בעסק, דרכי הפנייה בנושאי נגישות ועוד.
בסיום העבודה אנו מספקים אישור נגישות תיקני על ביצוע התאמות הנגישות בהתאם לחוק ולדרישות הנציבות לשוויון זכויות עבור אנשים עם מוגבלות, שהינה הרגולטור בתחום.
סיום ההנגשה איננו סוף פסוק. אתרי אינטרנט הם מוצרים דינמיים ומשתנים תמיד. לכן פיתחנו מערכות ניטור ובקרה שממשיכות לוודא שרמת הנגישות באתר נשמרת באופן שוטף ולעדכן אותנו כל אימת שיש צורך בהתאמות או תיקונים (בשל שינויים או תוספות לאתר, למשל). אנו מוכרים ומספקים שירות לטווח ארוך, והקריטריון המנחה הוא שביעות הרצון של לקוחותינו.

הנגשת מסמכים

הנגשת מסמכים היא נדבך נוסף של החובה להנגיש את מה שמתפרסם ברשת האינטרנט, שמהווה חובה נפרדת ומשלימה לחובה להנגיש את האתר עצמו כפלטפורמה לתכנים שונים.
הנגשת האתר כוללת את החובה להנגיש את כל התכנים הכלולים בו: טקסט חי באתר, תמונות, סרטוני וידאו ועוד. כחלק מכך, חובה להנגיש גם את המסמכים שעולים לאתר כקבצי PDF – החל מהודעות וחוזרי מנכ"ל למיניהם ועד למאמרים מקצועיים, מכרזים, דוחות ופרסומים רשמיים שונים, ספרים אלקטרוניים וכיו"ב.
הנגשת מסמכים אלו, שלעיתים כוללים עשרות ואף מאות רבות של עמודים, היא תחום ספציפי בעולם ההנגשה הכללי והיא נעשית בשיטות ייעודיות שיונקות מעקרונות ההנגשה הכלליים הקבועים בתקן.
חובה זו חלה על כל מסמך שעולה לכל אתר שחייב בהנגשה, אולם היא רלוונטית בעיקר לגופים ציבוריים כמו עיריות, רשויות מוניציפליות אחרות כמו חברות לפיתוח כלכלי, עמותות ומוסדות קהילתיים וממלכתיים שמפרסמים מכרזים והודעות אחרות המיועדות לציבור הרחב, וכן לחברות ציבוריות, שגייסו כסף מהציבור ומחויבות בפרסום דוחותיהן הכספיים והודעות אחרות בדבר תפקודן השוטף.
אנו מתמחים בהנגשת מסמכי OFFICE (וורד, פאוור-פוינט, אקסל). ההנגשה נעשית בטכנולוגיה מקורית, שמאפשרת עיבוד והנגשה של כמות רבה של מסמכים בזמן קצר. שיטות ההנגשה שלנו מבוססות על אוטומציה שמלווה בבדיקות והשלמות ידניות בידי מנגישים מקצועיים, אשר השתלמו והתמחו בשיטות ויעדי ההנגשה הנדרשים בתקן הישראלי, תוך שימוש בכלים מתקדמים ותחת בקרת איכות מדגמית.
היכולות שפיתחנו בתחום הנגשת המסמכים, מאפשרות לנו להנגיש ביעילות, במקצועיות ובזמינות מקסימלית את המסמכים שאתם נדרשים להעלות ולפרסם באופן שוטף ברשת.
אנו עובדים עם רשויות מוניציפליות ומנגישים את הדוחות הכספיים והדיווחים השוטפים של יותר מ- 150 חברות ציבוריות במגוון תחומים (אנרגיה, נדל"ן, אחזקות, קמעונאות, הייטק, פינטק, פארמה ועוד), חלקן מהגדולות והמובילות במשק. אנו זמינים 24/7, 365 ימים בשנה. אין אצלנו 'זמן לא נוח', וצרכי הלקוח שצריך לפרסם מכרז, הודעה או כל מסמך אחר – קצרים או ארוכים – קודמים לכל. הפידבקים של לקוחותינו מדברים בעד עצמם ומהווים את הגאווה הגדולה ביותר שלנו.
שירותינו ניתנים במחיר הוגן, סביר ותחרותי מאוד, שתמורתו תקבלו שירותי הנגשת מסמכים ברמה הגבוהה ביותר. בכך גם תעמדו בדרישות החוק וגם תממשו את חובתכם כמוסדות ו/או תאגידים ציבוריים כלפי אוכלוסיית האנשים עם מוגבלות אשר צורכים את התכנים שאתם מפרסמים ברשת.

Q&A הנגשת מסמכי OFFICE

כל מסמך שעולה לאתר ואינו חלק "אורגני" מדפי האתר עצמם, אלא נפתח באמצעות קישור למסמך בפורמט כלשהו (PDF, WORD או כל פורמט אחר). העיקרון המנחה הוא שכל יחידת תוכן שישנה באתר וזמינה לגולשים צריכה להיות זמינה גם לאנשים עם מוגבלויות, ולכן כל יחידת תוכן שנפתחת באמצעות קישור למסמך, צריכה להיות מונגשת באופן ספציפי, כי היא לא חלק מהאתר והנגשת האתר עצמו אינה חלה עליה.

כן. התקן קובע כי מסמך יונגש בהתאם לאפשריות הנגישות של התוכנה בה נוצר או נערך המסמך. על-כן, הנגשת מסמכים שמיוצרים/נכתבים ב- WORD (טקסט) או POWERPOINT (מצגות) באמצעות כלי ההנגשה של תוכנת ה- OFFICE, מהווה הנגשה תקפה על-פי התקן הקבוע בחוק.

כן, בתנאי ששומרים/ממירים את קובץ ה- WORD ל- PDF באמצעות אפליקציית PDF תקנית כגון Acrobat Pro, למשל. ישנן אפליקציות/תוכנות רבות לשמירת/המרת קבצי OFFICE (WORD, POWERPOINT, EXCEL) ל- PDF. רק בחלק מהן פעולת השמירה משמרת את התאמות הנגישות שנעשו במסמך המקור. לרוב, התוכנות שמותקנות במחשב מראש או שניתן להוריד חינם מהרשת, אינן כוללות את האפשרות הזו. על-כן, יש לוודא שאפליקציית ה- PDF שמותקנת על המחשב מותאמת לכך. במקרה שכן, אין צורך בפעולה מיוחדת נוספת וביצוע פעולת שמירת המסמך הרגילה מ- WORD ל- PDF תשמר גם את התאמות הנגישות שנעשו בו.

כן, בתנאי שהמרת קובץ ה- WORD המונגש ל- PDF נעשתה באופן תקין ושהפעולה היחידה שמתבצעת ב- isa היא הנעילה של הקובץ הכולל המיועד לפרסום באתר הבורסה או הרנ"ע. תוכנת ה- PDFSKY, בה מתבצעת הנעילה ב- isa, כוללת גם אפשרות לשמירת קבצי WORD ל- PDF וגם חיבור של קבצי PDF שונים למסמך אחד (למשל חיבור חלקי הדוח הכספי הכולל למסמך אחד). חשוב לזכור שביצוע פעולות אלו ב- PDFSKY גורם לשיבוש ואף נטרול של התאמות הנגישות שנעשו במסמך. בשביל להימנע מכך יש צורך 1) לשמור/להמיר את קובץ ה- WORD ל- PDF באפליקציית PDF תקנית כמו Acrobat Pro, ו- 2) במקרה שהמסמך הסופי מורכב מכמה קבצי PDF – לחבר אותם לקובץ המאוחד גם-כן באמצעות אפליקציית ה- PDF התקנית (Acrobat Pro, למשל, כוללת אפשרויות עריכה קלות ויעילות, כולל חיבור קבצים), ולנעול ב- isa רק את קובץ ה- PDF המאוחד הסופי.

התאמות הנגישות במסמכים נעשות בעיקר עבור אנשים שסובלים מעיוורון או לקות ראייה ואינם יכולים לקרוא התכנים שמופיעים על המסך אלא "שומעים" אותם בעזרת תוכנות ייעודיות קוראות מסך, בהן הם משתמשים. הנגשת המסמכים אינה נעשית ברמת הטקסט הנראה לעין אלא ברמת התוכנה שמאחוריו, במטרה לאפשר את השמעת תוכנו של המסמך באופן רציף, קוהרנטי, מלא ומדויק ככל הניתן, כל אייטם לפי מהותו (כותרות, מלל, טבלאות, תמונות, דיאגרמות וכו'). מסיבה זו התאמות הנגישות שנעשו במסמך אינן ניכרות לעין (ולא צריכות להיות, כי גם האנשים ללא מוגבלויות אמורים לקרוא אותו בצורתו המקורית). כל מסמך – גם WORD, גם PPT וגם PDF – כולל בתוכו 'מפת מסמך', בה ניתן לראות באופן חלקי את תוצאות ההנגשה. חלק אחר שלה מוגבל לידיעת מי שמבצע אותה בפועל, וזוהי סיבה נוספת להפקיד את המשימה הזו בידי גורם מומחה שיודע את מלאכתו.

אחד היתרונות הגדולים של הנגשת מסמכי OFFICE על-פני פורמטים אחרים טמון בכך שניתן לשנות מסמך OFFICE שכבר הונגש מבלי לפגוע בהנגשה ומבלי שהדבר יצריך את הנגשתו מחדש. ככלל, תיקונים ושינויים בתוך פסקאות טקסט או טבלאות אינם פוגעים בנגישות של מסמך שכבר הונגש. שינויים או תוספות מסוג של הוספת פרקים או כותרות או טבלאות או דיאגרמות חדשות למסמך שכבר הונגש, מחייבים בדיקה והשלמות הנגשה בהתאם למאפייני המקרה המדובר.

ככלל, תיקוני מלל או מספרים בתוך פסקאות טקסט וטבלאות אינם פוגעים בנגישות של מסמך שכבר הונגש, ואולם אנו מלווים את לקוחותינו עד הרגע האחרון לפני פרסום המסמכים ברשת, כולל בדיקה ובקרה של הרגע האחרון עם פידבק מידי.

כן. תוכנת ה- POWERPOINT כוללת כלים להתאמות נגישות בדיוק כמו תוכנת ה- WORD, ובאמצעותם אנו מיישמים את עקרונות הנגישות שבתקן בהתאם למה שהטכנולוגיה מאפשרת.

בדיקות נגישות, ייעוץ ומתן חוות-דעת

UA מעניקה ייעוץ שוטף לגורמים מסחריים וממסדיים שונים. טוביה שיינפלד, ה- CTO של החברה, הוא אוטוריטה מוכרת ומוערכת מאוד בתחום הנגישות הדיגיטלית, והוא עוסק, בין היתר, בייעוץ מניעתי שוטף, וכן בבדיקות נגישות ביחס לאתרים שהועלו כלפיהם טענות בנושאי נגישות ובמתן חוות-דעת מומחה וחוות-דעת נגדיות לצורך הליכים משפטיים והליכים בטרם משפט.

הרצאות וובינרים

טוביה שיינפלד הוא אחד המומחים הוותיקים והמוערכים בישראל בתחום הנגישות הדיגיטלית. הוא נטל חלק הליך החקיקה בתחום, ישב בוועדות שקבעו את התקן, הקים את מערך הנגישות הדיגיטלית בעמותת נגישות ישראל, ויצר, בשיתוף העמותה, את הקורסים הבסיסיים להכשרת מפתחים, מעצבים ועורכי תוכן ביסודות הנגישות ברשת. בסה"כ, טוביה הכשיר מאות קציני, מומחי וסוכני נגישות דיגיטלית מטעם העמותה ובכלל. הידע והניסיון הנרחבים והמקיפים של טוביה בעולם הנגישות הדיגיטלית הופכים אותו למרצה מבוקש מאוד בתחום, והוא מעביר באופן תדיר הרצאות ומקיים וובינרים על היבטים וממשקים שונים בתחום לחברות וגופים ציבוריים וממלכתיים בארץ ובעולם.

לוגו אתר תפריט